Product on sale
Uwell Caliburn G4 Classic 35W Pod Kit UAE
10 products sold in last 11 hours
Selling fast! Over 17 people have in their cart
- 1400mAh Battery – Charges In 45 Minutes
- 5-35W Wattage Range
- Dual airflow control and activation system
- U² anti-leak tech, twin smart vaping sensors
20 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | Uwell Caliburn G4 Classic Pod Kit |
| Output Power | 5W – 35W |
| Battery Capacity | 1400mAh Built-in Battery |
| Pod Capacity | 3ml |
| Charging Type | USB Type-C Fast Charging |
| Airflow | Dual Adjustable Airflow |
| Activation | Draw & Button Activated |
| Coil Compatibility | Caliburn GPP Cartridges |
| Material | TX Aluminum Alloy + PCTG |
| Vaping Style | MTL / RDL |
| Features | U² Leak-Proof Tech, PRO-FOCS Flavor |









Reviews
There are no reviews yet.