Product on sale
Uwell Caliburn G5 Koko Vape Kit 1600mAh 3ml (Max 35W) In UAE
2 products sold in last 19 hours
Selling fast! Over 15 people have in their cart
- Battery Capacity: 1600 mAh, long-lasting battery.
- Wattage Output: Max 35W
- E-liquid Capacity: 3ml
- Charging: USB Type-C (5V/2A)
- Stepless Airflow Control for MTL to RDL Vaping
29 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | Uwell Caliburn G5 Koko Vape Kit |
| Output Power | Up to 35W |
| Battery Capacity | 1600mAh Built-in Battery |
| Pod Capacity | 3ml |
| Charging Type | USB Type-C 5V/2A |
| Airflow | Adjustable Stepless Airflow |
| Flavor Technology | PRO-FOCS 4.0 |
| Display | Starlit Ocean Display |
| Modes | Waves / Storm / Normal |
| Coil Compatibility | Caliburn GPP Cartridges |
| Vaping Style | MTL / RDL |
| Features | KOKO Light Effects, Leak-Resistant Design |










Reviews
There are no reviews yet.