Product on sale
VOOPOO Argus P3 Pod Kit 30W 1500mAh In Dubai
14 products sold in last 3 hours
Selling fast! Over 15 people have in their cart
- Brand: Voopoo
- Model: ARGUS P3 Pod System Kit
- Output Power: 5–30W
- Battery Capacity: 1500mAh (Built-in)
- Cartridge Capacity: 2ml
- Refill Method: Top-side refill
21 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | VOOPOO Argus P3 Pod Kit |
| Output Power | 5W – 30W Adjustable |
| Battery Capacity | 1500mAh Built-in Battery |
| Display | 2.01-inch TFT HD Full Touch Screen |
| Chipset | GENE 2.0 Chip |
| Pod Capacity | 2ml |
| Charging Type | USB Type-C 5V/2A |
| Resistance Range | 0.4Ω – 3.0Ω |
| Airflow | Stepless Adjustable Airflow |
| Pod Compatibility | Argus Snap Pod & Argus Pod Family |
| Filling System | Top Fill Design |
| Material | Zinc Alloy + PC / Leather Finish |
| Features | ECO Mode, Party Mode, SOS Mode, Child Lock |








Reviews
There are no reviews yet.