Product on sale
VOOPOO DRAG S 60W Pod Kit In UAE
2 products sold in last 3 hours
Selling fast! Over 12 people have in their cart
Size: 87*33*28mm
Power Range: 5-60W
Capacity: 4.5ml/2ml TPD Edition
Resistance Range: 0.1-3.0
Output Voltage: 3.2-4.2V
Battery: 2500mAh(Built-in)
Material: Zinc Alloy +PCTG
Standard Coils: PnP-VM5 / PnP-VM1
Compatible Coils: All PnP coils
25 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | VOOPOO DRAG S 60W VW Pod Kit |
| Output Power | 5W – 60W |
| Battery Capacity | 2500mAh Built-in Battery |
| Pod Capacity | 4.5ml |
| Chipset | Gene.TT Chipset |
| Coil Compatibility | VOOPOO PnP Coil Series |
| Resistance Range | 0.1Ω – 3.0Ω |
| Charging Type | USB Type-C Fast Charging |
| Airflow | Infinite Adjustable Airflow |
| Material | Zinc Alloy + Leather + PCTG |
| Vaping Style | MTL / DTL |
| Features | Smart Mode, Score Ranking Mode, Leak-Resistant Design |









Reviews
There are no reviews yet.