Product on sale
Vaporesso Armour Ultra 100W Kit with iTank T 5500mAh
17 products sold in last 12 hours
Selling fast! Over 3 people have in their cart
- 5500mAh Built-In Battery
- Designed for DTL Vaping
- Output Range: 5-100W
- Top Adjustable Airflow
- Vaporesso iTank T 6ml with dual mesh tech
22 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | Vaporesso Armour Ultra 100W Kit |
| Output Power | 5W – 100W |
| Battery Capacity | 5500mAh Built-in Battery |
| Chipset | AXON Chipset |
| Display | 0.96-inch TFT Screen |
| Tank | Vaporesso iTank T |
| Tank Capacity | 6ml |
| Coil Compatibility | GTi Dual Mesh Coils |
| Charging Type | USB Type-C 5V/3A |
| Airflow | Top Adjustable Airflow |
| Protection Rating | IP68 / IP69K / MIL-STD-810H |
| Vaping Style | DTL |
| Features | Boost Mode, Waterproof, Shockproof Design |









Reviews
There are no reviews yet.