Product on sale
OXVA Xlim SQ Pro 2 Pod Kit 30W In Dubai
12 products sold in last 15 hours
Selling fast! Over 16 people have in their cart
- 1600mAh Built-In Battery (USB-C Charging)
- 5-30W Variable Wattage
- DTL, RDTL, & MTL Vaping
- Draw-Activated
- 1.09” Touchscreen Display, Multiple Modes
- 2ml Refillable Pod
- Airflow Adjustment From MTL To DTL
20 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | OXVA Xlim SQ Pro 2 Pod Kit |
| Output Power | 5W – 30W |
| Battery Capacity | 1600mAh Built-in Battery |
| Display | Smart Touchscreen Display |
| Pod Capacity | 2ml / 3ml |
| Charging Type | USB Type-C Fast Charging |
| Airflow | Adjustable Side Airflow |
| Coil Compatibility | XLIM Top Fill Pods |
| Resistance Range | 0.4Ω – 1.2Ω |
| Activation | Auto Draw & Button Activated |
| Vaping Style | MTL / RDL |
| Features | Leak-Resistant Design, Smart UI System |









Reviews
There are no reviews yet.