Product on sale
Vaporesso Armour MAX 220W Kit
14 products sold in last 5 hours
Selling fast! Over 12 people have in their cart
- Capacity: 6ml
- Battery: 18650/21700 (not included)
- Material:TPU
- Resistance: GTi 0.2/0.4Ohm Mesh Coil
- Output Power: 5-220W
27 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | Vaporesso Armour MAX 220W Kit |
| Output Power | 5W – 220W |
| Battery Type | Dual 21700 / 18650 Batteries |
| Chipset | AXON Chipset |
| Display | 0.96-inch TFT Screen |
| Tank Capacity | 6ml / 8ml |
| Coil Compatibility | GTi Mesh Coils |
| Resistance | 0.2Ω / 0.4Ω |
| Charging Type | USB Type-C |
| Airflow | Top Adjustable Airflow |
| Material | TPU + Zinc Alloy |
| Vaping Style | DTL |
| Features | ECO Mode, Pulse Mode, TC Mode |










Reviews
There are no reviews yet.