Product on sale
GeekVape Wenax M1 Pod System Device
19 products sold in last 12 hours
Selling fast! Over 20 people have in their cart
- MTL Pod Kit
- 800mAh Built-In Battery
- Inhale Activation
- Pocket-Friendly Design
- 2ml Refillable Pods
- 1.2 Ohm Built-In Mesh Coils
23 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | GeekVape Wenax M1 Pod System |
| Output Power | 10W – 16W |
| Battery Capacity | 800mAh Built-in Battery |
| Pod Capacity | 2ml |
| Charging Type | USB Type-C 5V/1A |
| Coil Options | 0.8Ω / 1.2Ω |
| Resistance Range | 0.4Ω – 3Ω |
| Activation | Auto Draw |
| Material | Aluminum Alloy |
| Vaping Style | MTL |
| Features | Clear-View Pod, Leak-Resistant Design |







Reviews
There are no reviews yet.