Product on sale
Uwell Caliburn G4 Pro Vape Kit 1800mAh 35W In UAE
10 products sold in last 13 hours
Selling fast! Over 20 people have in their cart
- Battery Capacity: 1800mAh
- Output Power: Max 35W
- Charging Port: Type-C, 5V/2A
- Display: 2.51 inch ultra-shatterproof/touchable screen
- Modes: Storm/Waves/Custom Modes
- Airflow: Stepless airflow control
- POD CAPACITY: 3mL
- Compatible with GPP and G3 Pods
30 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | Uwell Caliburn G4 Pro Vape Kit |
| Output Power | 5W – 35W |
| Battery Capacity | 1800mAh Built-in Battery |
| Pod Capacity | 3ml |
| Display | 2.51-inch Touchscreen |
| Charging Type | USB Type-C 5V/2A |
| Airflow | Stepless Adjustable Airflow |
| Coil Compatibility | GPP Pods & G3 Pods |
| Material | Aluminum Alloy + PCTG |
| Vaping Style | MTL / RDL |
| Features | PRO-FOCS Flavor Tech, Touchscreen UI |









Reviews
There are no reviews yet.