Product on sale
Geekvape Wenax M2 Pod Kit 1200mAh
7 products sold in last 20 hours
Selling fast! Over 11 people have in their cart
- Pod Capacity: 2mL
- Output Power: 16W Max
- Battery Capacity: 1200mAh
- Charging Specification: Type-C 5V/2A
- Pod Resistance Supported: 0.8Ω/1.2Ω
21 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | Geekvape Wenax M2 Pod Kit |
| Battery Capacity | 1200mAh Built-in Battery |
| Output Power | Constant Voltage Output |
| Pod Capacity | 2ml |
| Charging Type | USB Type-C |
| Coil Compatibility | Wenax M1 Cartridges |
| Coil Resistance | 0.8Ω / 1.2Ω |
| Activation | Auto Draw |
| Material | Aluminum Alloy |
| Vaping Style | MTL |
| Features | Leak-Resistant Design, Portable Body |










Reviews
There are no reviews yet.