Product on sale
Geekvape Aegis Legend 2 L200 In UAE
10 products sold in last 19 hours
Selling fast! Over 17 people have in their cart
- Sub-Ohm Vape Kit
- 2 x 18650 Batteries (Sold Separately)
- 200W Max Output
- DTL Vaping
- AS 4.0 Chipset
- Multiple Modes
- Top-Fill Design
- Tri-Proof Design
- TFT Screen
- Adjustable Airflow
- Type-C Fast Charging
29 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | Geekvape Aegis Legend 2 L200 Kit |
| Output Power | 5W – 200W |
| Battery Type | Dual 18650 Batteries (Not Included) |
| Chipset | AS Chip 3.0 |
| Display | 1.08-inch TFT Color Screen |
| Tank Capacity | 5.5ml |
| Coil Compatibility | Geekvape Z Series Coils |
| Resistance Range | 0.1Ω – 3.0Ω |
| Charging Type | USB Type-C |
| Airflow | Top Adjustable Airflow |
| Protection Rating | IP68 Waterproof, Dustproof, Shockproof |
| Vaping Style | DTL |
| Features | A-Lock, Tri-Proof Technology, Leak-Resistant Design |










Reviews
There are no reviews yet.