Product on sale
Smok Nord 50W Kit In UAE
4 products sold in last 9 hours
Selling fast! Over 11 people have in their cart
- Adjustable 5W–50W power output
- Powerful 1800mAh built-in battery
- Dual airflow control system
- Compatible with RPM & LP2 coils
- 4.5ml refillable pod capacity
- OLED display screen interface
- Leak-resistant pod structure
- USB Type-C fast charging
- Ergonomic compact body design
- Smooth MTL and DTL vaping
27 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | Smok Nord 50W Kit |
| Output Power | 5W – 50W |
| Battery Capacity | 1800mAh Built-in Battery |
| Pod Capacity | 4.5ml |
| Display | OLED Screen |
| Charging Type | USB Type-C Fast Charging |
| Coil Compatibility | RPM & LP2 Coil Series |
| Resistance Range | 0.15Ω – 2.5Ω |
| Airflow | Dual Adjustable Airflow |
| Material | Zinc Alloy + PCTG |
| Vaping Style | MTL / DTL |
| Features | Leak-Resistant Design, Smart Output |











Reviews
There are no reviews yet.