Product on sale
OXVA NeXlim Go Vape Kit 40W 1800mAh
18 products sold in last 14 hours
Selling fast! Over 13 people have in their cart
- Built-in 1800mAh battery
- Up to 40W max output with smart battery indicator
- 4ml pod capacity
- Eco or Boost power modes
- MTL and RDL vaping support
20 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | OXVA NeXlim Go Vape Kit |
| Output Power | 5W – 40W |
| Battery Capacity | 1800mAh Built-in Battery |
| Pod Capacity | 3ml |
| Charging Type | USB Type-C Fast Charging |
| Airflow | Adjustable Airflow Control |
| Coil Compatibility | OXVA NeXlim Pods |
| Resistance Range | 0.4Ω – 1.2Ω |
| Activation | Auto Draw |
| Material | Zinc Alloy + PCTG |
| Vaping Style | MTL / RDL |
| Features | Leak-Resistant Design, Smart Output |









Reviews
There are no reviews yet.