Product on sale
Vaporesso Luxe X Pro Kit 40W 1500mAh
12 products sold in last 7 hours
Selling fast! Over 17 people have in their cart
- Adjustable 5W–40W power output
- Powerful 1500mAh built-in battery
- Advanced AXON smart chipset
- Compatible with Luxe X pods
- Precise adjustable airflow control
- 0.42-inch OLED display screen
- Auto-draw and button activation
- COREX flavor boosting technology
- USB Type-C fast charging
- Smooth MTL and DTL vaping
29 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | Vaporesso Luxe X Pro Kit |
| Output Power | 5W – 40W |
| Battery Capacity | 1500mAh Built-in Battery |
| Display | 0.42-inch OLED Screen |
| Pod Capacity | 5ml |
| Charging Type | USB Type-C Fast Charging |
| Coil Compatibility | Luxe X Pods / GTX Coils |
| Resistance Range | 0.4Ω / 0.6Ω |
| Airflow | Adjustable Airflow Control |
| Technology | AXON Chipset + COREX Heating |
| Vaping Style | MTL / DTL |
| Features | Smart Mode, Leak-Resistant Design |









Reviews
There are no reviews yet.