Product on sale
Geekvape Wenax M Starter Kit In UAE
2 products sold in last 12 hours
Selling fast! Over 16 people have in their cart
- Portable pod system with charging case
- 400mAh pod device battery capacity
- 2500mAh magnetic charging power bank
- Up to 16W maximum output
- Auto-draw activation system
- HD OLED battery display
- Leak-resistant cartridge design
- USB Type-C fast charging
- Lightweight aluminum alloy body
- Smooth MTL vaping experience
21 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | Geekvape Wenax M Starter Kit |
| Output Power | Up to 16W |
| Pod Device Battery | 400mAh |
| Charging Case Battery | 2500mAh |
| Total Battery Capacity | 2900mAh |
| Pod Capacity | 2ml |
| Charging Type | USB Type-C |
| Coil Resistance | 0.8Ω / 1.2Ω |
| Activation | Auto Draw |
| Material | Aluminum Alloy |
| Vaping Style | MTL |
| Features | Magnetic Charging Case, Leak-Resistant Design |









Reviews
There are no reviews yet.