Product on sale
Smok Nord 5 Vape Kit 80W In UAE
18 products sold in last 9 hours
Selling fast! Over 2 people have in their cart
- Smok Sub Ohm Pod Kit
- 5 – 80W Output Range
- 2000mAh Built-In Battery
- Supports DTL Vaping
- Adjustable Dual Airflow
- 2ml Refillable Pods
- Compatible With RPM 3 Coils
22 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | Smok Nord 5 Vape Kit |
| Output Power | 5W – 80W |
| Battery Capacity | 2000mAh Built-in Battery |
| Pod Capacity | 5ml |
| Display | 0.69-inch OLED Screen |
| Coil Compatibility | RPM 3 Coil Series |
| Resistance Range | 0.15Ω – 2.5Ω |
| Charging Type | USB Type-C Charging |
| Airflow | Dual Adjustable Airflow |
| Material | Zinc Alloy + Leather |
| Vaping Style | DTL |
| Features | Pod Lock System, Leak-Resistant Design |








Reviews
There are no reviews yet.