Product on sale
VOOPOO Drag 5 Vape Kit 177W In UAE
14 products sold in last 17 hours
Selling fast! Over 12 people have in their cart
- Up to 177W Output
- Dual 18650 Batteries (sold separately)
- USB-C charging
- RDL & DTL Vaping Styles
- Smart, RBA, TC, ECO
- GENE TT 2.0 Chipset, 0.96” TFT Screen
- U-force-X Tank
23 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | VOOPOO Drag 5 Vape Kit |
| Output Power | 5W – 177W |
| Battery Type | Dual 18650 Batteries (Not Included) |
| Chipset | GENE.TT 2.0 |
| Display | 0.96-inch TFT Screen |
| Tank Capacity | 5.5ml |
| Coil Compatibility | PnP X Coil Series |
| Resistance Range | 0.05Ω – 3.0Ω |
| Charging Type | USB Type-C 5V/3A |
| Airflow | Top Adjustable Airflow |
| Material | Zinc Alloy + Leather |
| Vaping Style | MTL / RDL / DTL |
| Features | ECO Mode, TC Mode, Leak-Proof Design |









Reviews
There are no reviews yet.