Product on sale
VOOPOO Drag S3 Kit 60W In Dubai
18 products sold in last 17 hours
Selling fast! Over 19 people have in their cart
- Wattage Range: 5-60 W (Adjustable)
- Battery Capacity: 3000 mAh (Built-in)
- E-liquid Capacity: 5 mL
- E-liquid Filling: Side-filling
- MTL, RDTL & DTL Vaping
24 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Specifications
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Name | VOOPOO Drag S3 Kit |
| Output Power | 5W – 60W Adjustable |
| Battery Capacity | 3000mAh Built-in Battery |
| Display | 0.96-inch TFT Color Screen |
| Chipset | GENE.TT 2.0 |
| Pod Capacity | 5ml |
| Coil Compatibility | VOOPOO PnP X Coils |
| Resistance Range | 0.1Ω – 3.0Ω |
| Charging Type | USB Type-C 5V/2A |
| Airflow | Top Adjustable Airflow |
| Material | Zinc Alloy + Leather |
| Vaping Style | MTL / RDL / DTL |
| Features | Smart Mode, ECO Mode, Leak-Proof Design |








Reviews
There are no reviews yet.